Harta e Hulumtimeve

Kliko hartën për artikujt lokal

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Artikujt e fundit

Media Center

Video thumbnail
Tregu i Karburanteve (Pjesa 1)
16:43
Video thumbnail
Tregu i Karburanteve (Pjesa 2)
13:50
Video thumbnail
Braktisja e Bujqësisë (Pjesa 1)
21:32
Video thumbnail
Braktisja e Bujqësisë (Pjesa 2)
19:53
Video thumbnail
Vota e munguar e diasporës (pjesa 1)
14:14
Video thumbnail
Vota e munguar e diasporës (pjesa 2)
16:54
Video thumbnail
Zjarre dhe përmbytje
20:08
Video thumbnail
Abuzim me peshore
15:56
Video thumbnail
Kanabisi Mjekësor "Made in Albania"
29:13
Video thumbnail
Kanabisi, modeli maqedonas
29:01
Video thumbnail
Banorët e 5 Majit
24:37
Video thumbnail
Qershorët e qeseve
11:01
Video thumbnail
Amnistia fiskale, para emigrantësh apo trafikantësh?
32:45
Video thumbnail
Anës lumit buroj dhe unë
20:02
Video thumbnail
Gurgllon prroi n'malore
20:24
Video thumbnail
Atje në mal... diçka fshihet
21:17
Video thumbnail
Bjen lodra kur n’igjon lumin
20:34
Video thumbnail
Zëri i Lumit
23:49
Video thumbnail
Zgjedhjet para gjyqit
14:56
Video thumbnail
Rënia e "Kafes së Madhe" në Shkodër, rreziku ndaj godinës ikonë
14:49
Video thumbnail
Siguria rrugore e cunguar/ Në Shqipëri nuk ka auditim të sinjalistikës rrugore
15:41
Video thumbnail
Ndërtimet pa leje në bregdet
14:59
Video thumbnail
Ndikimi turk në Shqipëri
26:49
Video thumbnail
"DefenderEurope21" , the historic exercise that put Albania's capabilities to the test
29:57
Video thumbnail
"DefenderEurope21", stërvitja historike që vuri në provë aftësitë e Shqipërisë
29:57
Video thumbnail
Vlerësimet e vëzhguesve vendore për zgjedhjet e 25 prillit
14:38
Video thumbnail
Shërbimi delivery
15:20
Video thumbnail
Vaksinimi/ Si janë përgjigjur shqiptarët kësaj fushate?
11:52
Video thumbnail
Pandemia/ A e kemi arritur imunitetin e tufës?
15:20
Video thumbnail
Procesi i votimit
07:19
Video thumbnail
Intervistë me kreun e KQZ-së, Ilirian Celibashi
21:31
Video thumbnail
Parku i Besimit
09:40
Video thumbnail
Ura pa këmbë/ Monument kulture në rrezik zhdukje
15:41
Video thumbnail
Biblioteka Kombëtare drejt rrënimit
10:31
Video thumbnail
Verifikimi i listave për kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit
17:40
Video thumbnail
Dekriminalizimi
28:16
Video thumbnail
Zgjedhjet në Kosovë
17:04
Video thumbnail
Përmbytjet në Shkodër
12:20
Video thumbnail
Sa të realizueshme janë politikat ekonomike të propozuara, flasin ekspertët
27:54
Video thumbnail
A ia vlejti bojkoti i futbollit për rreth 3 muaj nga anëtarët e Ligës?
11:15
Video thumbnail
Mungesa e trotuarit rrezik për qytetarin
16:16
Video thumbnail
Intervistë ekskluzive me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja
32:16
Video thumbnail
Ku humbi ishulli i Beratit? 5 vite më pas çfarë ndodhi me projektin e bujshëm të qeverisë
16:17
Video thumbnail
Guroret në Krujë dhe Urë Vajgurore
13:14
Video thumbnail
Aktivitetet politike në pandemi/ Rregullat veç në letër, në sheshe jo
14:33
Video thumbnail
Pandemia te romët/ Sa janë ndihmuar të varfrit gjatë karantinës?
15:12
Video thumbnail
Zgjedhjet në Amerikë
19:22
Video thumbnail
Si po e përjeton Shqipëria valën e dytë nga Pandemia Covid-19
12:11
Video thumbnail
Tirana, parkimi dhe trafiku!
10:35
Video thumbnail
Spitali i parë në Shqipëri dedikuar trajtimit të Covid-19
19:51
Video thumbnail
Industritë nxjerrëse dhe dëmet që shkaktojnë në mjedis
17:59
Video thumbnail
COVID-19, Shefja e epidemiologjisë: Të infektuarit po shkelin karantinën
11:35
Video thumbnail
Kampionati Kombëtar i Futbollit
11:28
Video thumbnail
Kodi Zgjedhor! Kush fitoi dhe kush humbi?
10:52
Video thumbnail
Komuniteti egjiptian, sfidat e jetës dhe lufta për të mbijetuar
09:49
Video thumbnail
Çfarë po ndodh me Operacionin "Forca e Ligjit?
19:41
Video thumbnail
Procesi i 'Hapjes së Listave'
31:02
Video thumbnail
COVID-19, intervistë ekskluzive me Ministren e Shëndetësisë Manastirliu
16:34
Video thumbnail
COVID-19, problem zbatimi i masave dhe protokollit ekzistues
12:51
Video thumbnail
Beteja e komunitetit rom për materialet e riciklueshme!
12:35
Video thumbnail
12.5 orë me ujë të pijshëm në ditë!
12:13
Video thumbnail
Ajri në Tiranë para dhe gjatë pandemisë, çfarë ndodhi pas rihapjes?!
12:04
Video thumbnail
Pandemia COVID-19
14:24
Video thumbnail
COVID-19/ A do të mund të bëjmë pushime këtë sezon?
05:46
Video thumbnail
Koronavirusi, intervistë me shefin e mikrobiologjisë
07:03
Video thumbnail
Rreziku nga shpopullimi i fshatrave
09:41
Video thumbnail
Projekti i harruar për Shkumbinin!
14:21
Video thumbnail
Koronavirusi! A është Shqipëria e përgatitur?
08:16
Video thumbnail
Fshati pa rrugë, banorët kalojnë lumin me kavo!
16:50
Video thumbnail
Çfarë po ndodh me Mobike në Tiranë?!
08:55
Video thumbnail
Intervistë me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Energjinë, Steve Winberg
15:58
Video thumbnail
Skandalet e gjykatave!
14:02
Video thumbnail
Zhdukja e territorit!
13:01
Video thumbnail
Ndërtimet pa kriter zhdukën në Golem pyllin e pishave!
15:44
Video thumbnail
Koncesioni për Uzinën e Naftës në Cërrik, kompania e shiti për skrap!
11:38
Video thumbnail
Lejet e ndërtimit, dëmi që po i bëhet bregdetit në Shëngjin
10:37
Video thumbnail
Ligji i bilbilfryrësve
08:41
Video thumbnail
Heqja e depozitave nga tarracat e pallateve në Tirane, banorët kërkojnë furnizimin me ujë 24 orë
06:24
Video thumbnail
Çfarë po ndodh pas tërmetit me kontrollet e sigurisë në shkollat publike?
14:23
Video thumbnail
Çfarë po ndodh në Thumanën e pas 26 Nëntorit
10:43
Video thumbnail
Pasojat e tërmetit, çfarë do të ndodh tani në Durrës e në zonat e dëmtuara nga lëkundjet tragjike
30:39
Video thumbnail
"Qesja e fundit"
13:29
Video thumbnail
75-vjetori i çlirimit dhe shpërblimet mbi pensionet e veteranëve të luftës
08:36
Video thumbnail
A është e lehtë apo e vështirë të besh biznes në Shqipëri?
11:49
Video thumbnail
A zbatohet urdhri për mos përdorimin e celularëve në klasa?
14:12
Video thumbnail
Ç'po ndodh me urdhërin e qeverisë për rimbursimin e fermerëve?
05:57
Video thumbnail
Mes arit të zi dhe vdekjes! Si po jetojnë sot banorët rreth Uzinës së Ballshit
11:08
Video thumbnail
Historia e furnizimit me ujë, nga autobotet tek rritja e çmimit
11:28
Video thumbnail
Më shumë hapësira publike për bizneset, më pak taksa në bashki!
10:56
Video thumbnail
Ambulanca më e famshme në Shqipëri 2.0!
08:40
Video thumbnail
Në rrezik shembje!
12:10
Video thumbnail
Intervistë me producenten amerikane, Lara Stolman
09:36
Video thumbnail
Ku jane plazhet publike?
14:55
Video thumbnail
Liqeni i Ohrit nën mbrojtjen e UNESCO
16:21
Video thumbnail
Çfarë po ndodh me lagunën e Patokut...
15:47
Video thumbnail
Nitratet te frutat/perimet, mitet dhe të vërtetat!
17:39
Video thumbnail
Tirana në sytë e një turisti!
11:42
Video thumbnail
Levan - Tepelenë, lekët e shqiptarëve të shpenzuara keq!
12:32
Video thumbnail
I ftuar ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati
28:13
Video thumbnail
Përmbaruesit privat kundër ligjit dhe logjikës së humanizmit
14:47
Video thumbnail
Adresa me "të pyetur"
11:10
Video thumbnail
Talenti rom në pikturë
03:52
Video thumbnail
Mungesa e pistave atletike! Një situatë që po dëmton brezat
12:50
Video thumbnail
Vendimi për negociatat, Gent Cakaj intervistë për "31 Minuta"
14:17
Video thumbnail
Does the media blackmail?!
15:02
Video thumbnail
Kthim për të jetuar në vendlindje!
15:12
Video thumbnail
Çështja "Emiljano Shullazi"
16:12
Video thumbnail
Shkolla me vetëm një klasë e 8 nxënës
13:11
Video thumbnail
Financimi për fushatën zgjedhore!
21:25
Video thumbnail
Semafori apo vijat e bardha, kush ka përparësi!
15:08
Video thumbnail
Sigurimet shoqërore
15:35
Video thumbnail
Një histori frymëzuese për të rinjtë në Shqipëri
14:28
Video thumbnail
A shantazhon media?!
14:37
Video thumbnail
Beteja e betonit me mushkëritë e qyteteve! Si ka ndryshuar Tirana, Saranda, Ksamili, Vlora...
05:40
Video thumbnail
Durrësi në betejë të heshtur mes antikitetit, historisë dhe biznesit të ndërtimit
15:10
Video thumbnail
Ambulanca më e famshme në Shqipëri
09:23
Video thumbnail
Gazetarët, media dhe problematikat
15:49
Video thumbnail
Punësimi për njerëzit me aftësi të kufizuar
15:44
Video thumbnail
Fruthi, sa të rrezikuar jemi?
18:31
Video thumbnail
Bastet online! Bota e ''nëndheshme" e basteve sportive në Internet
13:29
Video thumbnail
Dritan Dajti, a judicial odyssey
26:59
Video thumbnail
Skema e rimbursimit të TVSH-së që e bën qumështin më të lirë se uji!
14:49
Video thumbnail
Komuniteti Rom, fenomeni i popullsisë "fantazëm"
15:02
Video thumbnail
Dritan Dajti, një odise gjyqësore
26:59
Video thumbnail
Kur lumi kthehet në kolektor! Ndotja e Erzenit
14:01
Video thumbnail
Të “braktisur” nga prindërit në Itali! Historitë e të miturëve shqiptarë…
16:07
Video thumbnail
Beteja për ujin!
09:43
Video thumbnail
Të dënuar që në lindje!
16:59
Video thumbnail
31 Minuta - Mes arit të zi dhe vdekjes
16:32
Video thumbnail
Intervistë me Gjon Junçaj, Këshilltari Ligjor Kundër Korrupsionit në Ambasadën e SHBA në Tiranë
17:02
Video thumbnail
Tërmeti institucional i Desla Sh.P.K., Durrës
03:18
Video thumbnail
Hidrocentalet në Alpe, pasojat edhe në Malin e Zi!
01:45
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Librazhd
01:52
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Gjirokastër
01:47
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Korçë
02:22
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Durrës
02:06
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Lushnje
01:04
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Kukës
00:52
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Vlorë
00:55
Video thumbnail
Vendgrumbullimi i mbetjeve urbane në Berat
01:22
Video thumbnail
Ndërtimi i HEC-ve në Librazhd po u heq banorëve ato burime që i mbajnë gjallë
08:41
Video thumbnail
Ndërtimi i Hidrocentraleve në Librazhd po u heq banorëve ato burime që i mbajnë gjallë
08:38
Video thumbnail
Miller duke mbajtur një leksion përpara studentëve të universitetit privat Luarasi
00:40
Video thumbnail
Albanian government continues to approve new hydropower plants despite environmental impact
02:12
Video thumbnail
Siguria ushqimore, si mendojne qytetaret?
02:00
Video thumbnail
Siguria ushqimore, intervista me Isuf Shehun, ish-drejtor i Përgjithshëm i AKU
02:21
Video thumbnail
The interview with the Minister for Diaspora, Pandeli Majko
19:14
Video thumbnail
Rubrika 3 në 3 - Ju tregojmë 5 qytete të Shqipërisë
22:21
Video thumbnail
3në3 - Korça
03:43
Video thumbnail
3në3 - Durrësi
04:55
Video thumbnail
3në3 - Kamza
03:24
Video thumbnail
3në3 - Pogradeci
04:03
Video thumbnail
3në3 - Fieri
03:32
Video thumbnail
Si tregtarët e gjigantëve online dredhojnë qeverinë shqiptare
02:40
Video thumbnail
English - Lake Bovilla, endangered by erosion, polluted by sewage and waste
01:42
Video thumbnail
Liqeni i Bovillës, i rrezikuar nga erozioni, i ndotur nga ujërat e zeza dhe mbetjet urbane
01:42
Video thumbnail
Makinat elektrike në Shqipëri, shumë entuziazëm, pak investim
00:50
Video thumbnail
Shtigjet e Hapura në Kufirin Shqiptaro-Grek
03:06
Video thumbnail
Interview with Julia Wallace
08:54
Video thumbnail
Interview with Richard Lui
09:23
Video thumbnail
Elbasan pollution
02:15
Video thumbnail
Albanian Call Centers
02:27
Video thumbnail
Pazari i Krujës
01:37
Video thumbnail
Kruja Bazaar
01:37
Video thumbnail
Hekurudhat shqiptare
01:29
Video thumbnail
Futboll në të zezë
01:12
Video thumbnail
Aborti me pilula
01:23
Video thumbnail
Studentët e laboratorit të gazetarisë investigative
04:16

Projekte

Njoftime

Shërbimet

Stafi ACQJ

Roden HOXHA është Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Shqiptare për Gazetari Cilësore. Para angazhimit të tij në ACQJ, ai ka qenë Përfaqësues i Përhershëm i Avokatit të Shtetit Shqiptar në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg…

Laura DOKO është Koordinatore e Granteve në Qendrën Shqiptare për Gazetari Cilësore. Ajo është diplomuar në Universitetin e Shkencave Sociale, në Tiranë dhe ka dy diploma Master në “Filozofi Sociale” dhe “Mësimdhënia e Psikologjisë dhe Filozofisë”….

Denis TAHIRI është gazetar hulumtues i Qendrës Shqiptare për Gazetari Cilësore dhe koordinator projekti për programe me në fokus median. Ai ka punuar si gazetar në disa prej kanaleve televizive kryesore kombëtare dhe lokale në Shqipëri, si Top Channel, Vizion Plus…

Rea ÇIKALI është Koordinatore e Aktiviteteve në Qendrën Shqiptare për Gazetari Cilësore, me një histori të demonstruar të punës në industrinë e organizatave jofitimprurëse dhe menaxhimit. Ajo ka aftësi të larta në menaxhimin e granteve, me një sfond financiar dhe…

Dallandyshe Xhaferri është gazetare e Qendrës Shqiptare për Gazetari Cilësore. Ajo ka kryer studimet për degën “Gazetari” në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, si dhe ka qenë pjesë e shkëmbimeve studentore në Poloni, ku ka kryer një semestër për “Journalism and Management” në Universitetin “Papa Gjon Pali II”.

Ina Allkanjari është gazetare hulumtuese e Qendrës Shqiptare për Gazetari Cilësore. Ajo ka punuar më parë në organizatën mediatike të verifikimit të fakteve, Faktoje.al, ku është angazhuar si trajnuese e të rinjve dhe studentëve në më shumë se 5 qytete të ndryshme të Shqipërisë, mbi verifikimin e fakteve në media, në kuadër të projektit Youth-Rap të zbatuar nga IREX.

Artikuj Investigativ