All Articles by Author:

acqj

Shumëfishon buxhetin për paketën sociale, por në të vërtetë qeveria harxhon për qytetarët 9 herë më pak krahasuar me evropianët

“Paketa e rezistencës është një përpjekje minimale do ta quaja deri në këtë moment sepse ende qeveria nuk e ka të qartë çfarë ndikimi ka dhënë kriza”, këmbëngul për “Sinjalizo”, Bardhi...

Si u zhdukën fushat sportive? Kompleksi Dinamo, ku u krijuan të mëdhenjtë e futbollit, i fundit që u gllabërua

Nga kryeqyteti shqiptar me fusha e hapësira mes pallateve nuk ka mbetur më asgjë. Tirana e ditëve të sotme është qyteti ku objektet ndërtohen sa hap e mbyll sytë. Për disa...

Gripi i shpendëve, ekspertët: Institucionet e fshehën të vërtetën. Pasojat ranë direkt mbi kompanitë dhe konsumatorin

*Përditësim: 30 Mars 2022/ Ora 14:25 “Unë kam pulari në Fshatin Qenas, Fier kam 8 mijë krerë zogj italianë. Ngordhje skam, analizat janë marrë e ska dalë problem! Kostot e larta të...

Qytetarët të pambrojtur! Institucionet indiferente, askush nuk i kontrollon çmimet spekulante të ushqimeve

Me ritme të pandalshme çmimet e ushqimeve të shportës po rriten duke prekur direkt qytetarët. I moshuari, Sarafin Lleshi bën ecejake mes tezgave në një nga tregjet agro-ushqimore ku ngjitur me...

Në Shqipëri nafta shitet më shtrenjtë se në Zvicër dhe në Luksemburg. Efekte negative në transport dhe në bujqësi. Askush nuk proteston

Ditë pas dite, gjatë javëve të fundit çmimi i naftës po rritet. Momentalisht nafta shitet me 230 lekë për litër, po aq benzina, kurse gazi me 90 lekë. Kjo situatë që...

Asnjë nuk e mbajti premtimin. Shkodra qyteti i pestë në Evropë për përdorimin e biçikletave, i pari pa korsi

Menjëherë sapo hyn në qytetin e Shkodrës, elementi i parë që të bie në sy është përdorimi masiv i biçikletës. Mespërmes trafikut me automjete, në çdo aks, qytetarë të moshave të...

Popular