[authorInfo]

Artikujt e fundit

Juristët: Çmontimi i kamerave të krimit, akuza e policisë nuk qëndron

E vënë në kërkim të kamerave të sigurisë në çdo rrugë, biznes dhe pronë private, Policia e Shtetit këmbëngul se po pret fijet e krimit. Ndaj dhe operacioni disa javor është...

Grupi i punës: Ja cilët janë faktorët që çuan në dëmtimin e Urës së Zogut

Ura e “Harqeve të Milotit” ose e njohur ndryshe si "Ura e Zogut" është një nga urat më të vjetra në vendin tonë. E ndërtuar në vitin 1927 me nismën e...

Sistemi arsimor i fëmijëve me aftësi të kufizuara, vetëm 2 % e mësuesve ndihmës janë me arsim special

 “Ata kanë ardhur për të na kthyer në botën e dikurshme. Në botën e vërtetësisë, të dashurisë, të vlerave njerëzore”, - kështu nis fjalën e saj për “Sinjalizo”, Eglantina Bajrami, drejtoresha...

Radhë në spitalet shtetërore për vendosjen e protezave ortopedike. 50 vjeçarja: Kam dy vite që pres

V.H, nënë e tre fëmijëve, prej dy vitesh qëndron në pritje të një proteze ortopedike për shkak të një problemi shëndetësor që ka me këmbën e djathtë. “Sa herë shkoj më thonë...

Sa pikë ke ti? Një histori e përdorimit të teknologjisë së informacionit si mjet për të dhunuar integritetin personal të punonjësve të administratës

Autorë: Denis Tahiri dhe Dallandyshe Xhaferri “-Sa veta ke ti? -25 -Dua 25 shkarkime të aplikacionit - Po ç’është kjo? Si mund t’i detyroj njerëzit? -Nuk është për diskutim kjo!” Kjo bisedë është zhvilluar brenda zyrës së...

Bie motoja ‘shëndet për të gjithë’, shteti ngre supet për analizën e qelizave tumorale

Mirela prej 4 vitesh është në luftë për të mbijetuar. Me një shami të bukur me lule, të vendosur në kokë për të fshehur rënien e flokëve të saj,  tregon se...

Popular